Дупничани триумфират на легендарния стадион „Бончук”: Гол от дузпа на Митко Андонов донесе първата победа за „Марек” в „Б” група пред 1500 фенове

Filed under: Спорт |

Футболистите на Румен Стоянов се наложиха над „Банско”, с 4 точки делят второ място в класирането с „Ботев” и „Добруджа”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAФутболистите  на „Марек” (Дупница) взеха първа победа в „Б” група след успех над отбора на „Банско”. Момчетата на наставника Румен Стоянов се наложиха над банскалии с минималното 1:0 след гол от дузпа. След добро начало, умело разиграване на топката и няколко добри атаки дупничани стигнаха до попадението, след като гостите фаулираха Боби Николов в наказателното поле в последната минута на първото полувреме. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа в полза на „Марек”. Димитър Андонов не сгреши от бялата точка и преодолявайки вратаря на гостите, отбеляза победното попадение за радост на 1500-те зрители, дошли на първия домакински мач в „Б” група на своите любимци.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAФеновете останаха доволни от играта на „Марек”, особено през първото полувреме. Футболистите разиграваха добре топката и впечатлиха с точни пасове и хитри комбинации, но липсваше точният завършващ удар във вратата на съперника.

През второто полувреме дупничани отстъпиха инициативата и отборът на „Банско” успя да ги натисне в тяхното поле, но марекчани удържаха на атаките на гостите и стигнаха до трите точки.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAТака отборът на „Марек” вече е с 4 точки от два мача и дели второто място в класирането на втория ешалон с отборите на „Ботев” (Враца) и „Добруджа”, първи е отборът на „Калиакра”, който има пълен комплект точки, след като се наложи над „Монтана” с 2:1. Следващата седмица „Марек” гостува на „Раковски 2011”.