„Рилски спортист“ загуби и третата битка с „Цмоки“ (Минск) – 88:97, остава 3-ти в група N

Filed under: Баскетбол,Спорт |

243-15-01-Toni Gudjino vkarva topkata...

Самоковци на прага на чудото – наваксаха изоставане от 21 точки, силите им не стигнаха за обрат

„Цмоки“ (Минск) се оказа за трети път непреодолим съперник за „Рилски спортист“. В бушуващата „Арена Самоков“ тимът на Росен Барчовски падна с 88:97 от съперника в турнира „ФИБА Европа къп“, въпреки че навакса изоставане от 21 точки през първото полувреме.

С две загуби от два мача „скиорите“ остават трети в групата, а шансовете им за едно от първите две места сериозно намаляха. Решаващ за „Рилецо“ ще е третият дуел в групата със словашкия  „Комарно“ на 10 ноември (вторник) в Самоков.

Срещу шампиона на Беларус представителите на рилския град излязоха доста уплашени и респектирани от името на съперника и през първите 20 минути не показаха нищо на паркета. На обратния полюс бяха гостите от Минск, които, водени от бившия капитан на самоковци Бранко Миркович, натрупаха сериозен аванс с умели действия на игрището (51:34).

Веднага след почивката обаче стана горещо. Домакините си повярваха, стрелбата отдалеч им потръгна, а плеймейкърът Франк Търнър се отпуши и за беларусите стана тежко. Само за 10 минути Йордан Бозов и компания наваксаха изоставането си и дори поведоха с 4 точки – 69:65. Точно в този момент обаче Търнър получи травма и се наложи да седне на пейката. Това се отрази неимоверно много на съотборниците му, които започнаха наново да грешат и за опитния им противник не представляваше особена трудност да затвори мача с 9 пункта разлика – 97:88.

Най-добри показатели за „Рилски спортист“ след края на срещата имаше капитанът Бозов, записал на сметката си 23 точки. Тони Гуджино добави 17, а Франк Търнър завърши с 16 т. и 9 асистенции.

В отбора на „Цмоки“ пък цели шестима играчи преминаха 10-точковата граница. Най-резултатен бе Антъни Хилиард с 21 т., докато бившите кадри на „Рилецо“ – Бранко Миркович и Джъстин Грей, се отчетоха съответно с 12 и 18 пункта.

„Контузията на Търнър се оказа фатална за нас. Ако не беше се появила тази травма, нямаше да загубим. Сигурен съм в това. Не може обаче отборът да зависи само от един играч, както се получи сега. Това трябва да го променим. Иначе мога да кажа, че през първото полувреме бяхме уплашени, стъписани и респектирани от състава от Беларус. След това внесохме нужните корекции, но за съжаление силите не ни стигнаха“, анализира след последния съдийски сигнал наставникът на самоковския тим Росен Барчовски.

Снимка: Ивайло Андреев

На снимката: Тони Гуджино вкарва топката в коша на „Цмоки“ пред погледа на бившия капитан на самоковци Бранко Миркович (вляво).