Футболистите на „Банско” завършиха 1:1 като гости на „Септември” (София)

Filed under: Спорт,Футбол |

Hadjinikolov

Николай Хаджиниколов изравни резултата

С оптимизъм и настроение за спечелване на този мач отпътуваха футболистите на „Банско” за столицата, за да премерят сили срещу временния водач във втора лига – „Септември” (София). На стадиона в Драгалевци, където се проведе и срещата, по-добрият отбор на терена бе този на гостите от Банско. Студен душ обля футболистите на „Банско” в 3-тата минута. Тогава при една топка, насочена отдалече към вратата на гостите, стражът Георги Ставрев извика „Аз”, но изненадващо кълбото премина под него и се спря в мрежата за 1:0. Чест прави на възпитаниците на Петко Медвецки, че не се отчаяха и заиграха на високи обороти, търсейки положителна развръзка в двубоя. На няколко пъти настъпиха мелета в наказателното поле на „Септември”, но нямаше кой да се възползва от футболистите на гостуващия тим да изравни резултата. В 34-тата минута след центриране отляво на бившия футболист на „Вихрен” Дани Пехливанов в наказателното поле на гостите и там с глава Костадин Аджов от 5 метра насочи кълбото, но Георги Ставрев го отклони и то срещна напречната греда и след това вратарят го укроти.

През втората част на срещата наставникът на „Банско” извърши две принудителни смени, като подмени контузения Георги Фикиин с Милен Лефтеров и Ели Маркес с Александър Кехайов. Лефтеров раздвижи много играта на гостите. В 58-ата минута Николай Хаджиниколов с топовен изстрел от 25 метра направи безпомощен вратаря на „Септември” Валентин Галев и резултатът бе изравнен – 1:1. Осем минути по-късно Красимир Илиев от 25-26 метра изпрати топката на сантиметри над напречната греда на домакините. В 80-ата минута Милен Лефтеров изскочи сам срещу вратаря на „Септември” и бе повален, но вместо фаул главният съдия отсъди засада, която само той видя и с решението си предизвика смях на стадиона. В самия край на мача Виктор Шишков изскочи сам срещу вратаря на „Септември” Валентин Галев, който с крак отклони топката.