Веселка Тодорова

Момчетата до 14 години на БК „Рилски спортист“ спечелиха по безапелационен начин квалификацията за държавното първенство в „Арена Самоков“ и ще са един от 4-те отбора, които ще си оспорват медалите на финалите в края на месеца.

Възпитаниците на Веселка Тодорова постигнаха 5 паметни успеха у дома, хвърляйки в екстаз почитателите си. Победният път на представителите на рилския град започна с разгром 88:53 над пловдивския „Евробаскет Академик“. Последваха още четири звучни шамара – за „Ахил“ (106:28), „Дунав“ (95:47), „Несебър“ (85:57) и „Берое“ (86:73).

Съперници на „Рилецо“ на предстоящия републикански шампионат ще бъдат „Академик“ (Пд), „Левски“ и „Доростол“ (Силистра).

В същото време 14-годишните момичета на „Рилски спортист“ се разминаха с мечтите си за участие на държавното първенство. Самоковки загубиха и трите си двубоя в квалификацията във Варна – от „Черно море“, „Дунав“ и НСА, оставайки последни в своята група. За финалите се класираха първите два тима.