„Динамо” (Казан) с Елица Василева стартира с победа за Купата на ЦЕВ

09-15-03-elitsa-vasilevaКапитанката на женския национален отбор Елица Василева и отборът на „Динамо” (Казан) победиха безапелационно като гости чешкия „Оломоуц” с 3:0 (25:16, 25:16, 25:16) в първи мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на ЦЕВ.

Дупничанката реализира 12 точки (1 блок, 3 аса, 35% в атака и 33% перфектно посрещане) за тима си, а най-резултатна стана Ирина Воронкова – с 14 точки (2 блока, 44% в атака и 20% перфектно посрещане). За домакините Мартина Михаликова се отличи с 11 точки.

Срещата реванш между „Динамо” и чешкия тим е на 26 януари (четвъртък) от 17,00 часа българско време. Волейболистките на „Динамо” трябва да спечелят само 2 гейма, за да се класират в следващия етап, където ги очаква победителят от двойката между израелския „Апоел” (Кфар Саба) и босненския „Бимал Йединство” (Бръчко).