“Рилски-2” препъна дубъла на “Лукойл” в Самоков, Ники Стоянов с трипъл-дабъл

11-14-02-vasil2-adrian-sekulov-izpalniava

Адриан Секулов изпълнява наказателен удар в момент от сблъсъка в “Арена Самоков”

Престижна победа записа дублиращият отбор на “Рилски спортист” в 10-ия последен кръг от редовния сезон на “А” група – Запад. Самоковци удариха с 81:72 “Академик” (Сф), но не можаха да мръднат от 5-ото място преди плейофите.

Гостите, в чиито редици играят някои от най-обещаващите таланти на шампиона “Лукойл Академик”, владееха инициативата до почивката, но не успяха да се откъснат по-сериозно в резултата и след 20 минути игра превъзходството им се изразяваше в едва 2 пункта – 47:45.

След антракта обаче в играта на домакините настъпи видима промяна и с много желание и хъс възпитаниците на Даниел Клечков съумяха да обърнат статуквото на паркета, повеждайки с 65:56 след третата четвърт. В тези мигове страхотни изяви имаха топреализаторът Адриан Секулов и често пренебрегваният при мъжете Николай Стоянов. Двамата се допълваха отлично, а в след сирената се оказаха и най-полезните играчи за своя тим. Секулов реализира 22 точки и хвана 7 борби, докато Стоянов стори на пръв поглед немислимото, стигайки до паметен трипъл-дабъл – 12 т., 13 овладени топки и 10 (!) асистенции за КПД от 28 пункта.

Двуцифрен актив записаха още Денислав Вутев (14 т., 8 борби) и Цветомир Акимов (12 т.). Едва 16-годишната резерва Николай Гелов също се включи добре в мача, като имаше 100-процентова успеваемост при трите си хвърляния към коша.