„Миньор” затрудни максимално, но не спря лидера „Монтана”

12-15-04-montanaВодачът в Суперлигата „Монтана” продължи победния си ход и след прекъсването в шампионата. Играчите на Даниел Пеев спечелиха гостуването си на „Миньор” (Перник) с 3:1 (25:17, 25:22, 32:34, 25:21) и остават на върха в класирането.

Мачът се игра в зала “Кракра” в Перник, тъй като в зала “Борис Гюдеров” имаше авария.

Отборът на „Монтана” наложи своето темпо още в самото начало на срещата и бързо натрупа солиден аванс, който му позволи да поведе в резултата.

Вторият гейм бе доста оспорван. „Монтана” успя да стопи изоставане от 16:19 и да спечели с 25:22 за 2:0.

В третия гейм двата отбора бяха равностойни, като нито един не успяваше да се откъсне. Тази част бе най-драматична, а краят й – изключително напрегнат. Домакините спасиха пет мачбола и не позволиха срещата да завърши. Перничани намалиха изоставането си след 34:32.

„Миньор” започна по-добре четвъртата част, но след 15-ата точка гостите показаха, че неслучайно са лидери в първенството. За отбора на „Монтана” това бе 11-а победа, като до момента отборът има само една загуба – от ЦСКА. „Миньор” е на десета позиция.