Великолепен Краси Анев намери място в шестицата в индивидуалното в Антхолц

14-15-02-anev-likuva-sled

Самоковският биатлонист Красимир Анев постигна едно от върховите постижения в кариерата си, след като пресече шести финалната линия в индивидуалния старт на 20 км в Антхолц, Италия.

Националът свали 19 от 20-те мишени на огневия рубеж и с отлично бегово време си осигури място в топ 6. По този начин Анев се придвижи с една позиция напред в сравнение с предишното си най-челно класиране в Южен Тирол – 7-ото място отпреди три години. Рекорд за Краси си остава четвъртата позиция в масовия старт в Оберхоф (Германия) през сезон 2014/2015.

Българският ас измина дистанцията на Апенините за впечатляващите 51,57 мин, като остана на 1:15,6 мин от победителя Антон Шипулин. Руснакът наруши хегемонията на лидера в подреждането за СК през сезона Мартен Фуркад, останал втори в надпреварата. Призовата тройка на подиума оформи украинецът Сергей Семьонов.

Другите двама биатлонисти, които успяха да изпреварят Краси Анев, бяха норвежкият ветеран Оле Ейнар Бьорндален и германецът Симон Шемп. Зад Анев пък останаха съперници като Максим Цветков, Арнд Пайфер, Евгений Гараничев, Йоханес Тингес Бьо, Ерик Лесер, Симон Фуркад и др.

В генералното класиране за Световната купа убедителен лидер продължава да е Мартен Фуркад със 784 точки, следван от Шипулин с 500 т. и Шемп с 486. Владимир Илиев е 28-и със 189 т., а Анев се изкачи до 40-ата позиция със 134 пункта.

На снимката: Анев ликува след отличното си представяне на Апенините