“Рилски спортист-2000” обра купите и медалите на държавното по борба в Горна Оряховица

Биляна Дудова, Боряна Борисова и Мартина Шоргова станаха шампионки, Александрина Кашинова остана със сребро

15-14-01-vasil1-biliana-dudova-dublira

Биляна Дудова (в син спортен екип) дублира ттилата си от миналата година в зала “Никола Петров”.

Три титли, сребро и пет бронзови отличия – това е равносметката за “Рилски спортист-2000” от държавното лично първенство по борба класически стил за девойки, кадетки и момичета в Горна Оряховица.

Шампионски титли и златни медали завоюваха Биляна Дудова в кат. 59 кг и Боряна Борисова (72 кг) при девойките и Мартина Шоргова (70 кг) при кадетките. Дудова надви в епичен финален сблъсък съотборничката си Александрина Кашинова, преди да се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Биби бе обявена от организаторите и за най-технична състезателка на турнира.

Борисова се справи със съпротивата на Радина Аднанова от столичния “Левски” в последната битка, докато приятната изненада Шоргова отнесе Руска Максимова (Ямбол) за златото.

Трети места и съответно бронзови отличия пък спечелиха Кристина Лазарова (51 кг), Сезен Белберова (63 кг) и Йоана Маринкова (67 кг) при девойките и Габриела Додова (43 кг) и Йоана Стоичкова (70 кг) при кадетките.

Челни класирания при девойките постигнаха Мариела Танева (четвърта в кат. 55 кг) и Алберта Спасова (пета в кат. 44 кг), както и Мария Барутска (пета в кат. 46 кг), Десислава Асенова (8-а в същата категория) и Мария Тандова (9-а при 70-килограмовите) при кадетките.

Най-много състезателки се пуснаха в кат. 49 кг при кадетките, където самоковският клуб нямаше своя представителка. Не липсваха обаче и категории със само три участнички.

Общо 187 спортистки от рекордните 37 клуба от цялата страна взеха участие в републиканските финали в реновираната зала “Никола Петров”.