Блестящ „Пирин” (Бл) писа 7-ица на „Пирин” (Рз)

17-15-04-ivan-cvetkov-768x512

„Пирин” започна контролите с убедителното 7:0 срещу „Пирин” (Разлог). В първата контрола от зимната подготовка „орлетата” вкараха седем попадения във вратата на гостуващия отбор от Разлог. Головата сметка откри Тони Тасев в 20-ата минута, след като се освободи от защитата на гостите и с диагонален удар вкара за 1:0. Преди това дошлият на проби Кръстев стреля от разстояние, топката мина под плонжа на вратаря, а преди последният да я улови, тя премина през голлинията, но съдията Тихомир Алексов не зачете гола. Същият този Алексов, който през есента поряза сериозно „орлетата” в два мача, сега бе изпратен да свири контролата на терена в село Рилци. До почивката домакините вкараха още веднъж, като точен от дузпа бе Станислав Николов, а наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Тасев. След почивката старши треньорът Радуканов пусна нови 11 футболисти, а в игра се появи и новият помощник-треньор Иван Цветков. В 64-тата минута новото попълнение Аймен Суда покачи на 3:0, а седем минути по-късно разложани си вкараха автогол. Атанас Георгиев засече в собствената си врата топка, центрирана от Иван Цветков. След това в рамките на две минути Влади Златинов вкара два гола, а крайното 7:0 фиксира Даниел Младенов десет минути преди края. С добри отигравания се отличиха новото попълнение Аймен Суда и дошлият на проби бразилец Лукаш. Тежкият терен не позволи на “орлетата” да разгърнат потенциала си, а и те все още са в началото на зимната подготовка. В събота „Пирин” заминава на лагер в Турция и ще се прибере на 11 февруари. Близо 100 зрители изгледаха първата контрола на „Пирин” и дебюта на Милен Радуканов.