Красимир Анев с нов невероятен успех, стана европейски вицешампион в Полша

Самоковецът безгрешен и в четирите стрелби, руснак го спря по пътя към титлата

17-14-01-vasil-anev-vliavo-v-kompaniata-na

Анев (вляво) в компанията на шампиона Логинов (в средата) и бронзовия медалист Алексей Слепов.

Самоковският ас в биатлона Красимир Анев продължава да изумява всички с отличното си представяне през сезона. 29-годишният национал финишира втори в индивидуалното бягане на 20 км на европейското първенство в Душники Здрой (Полша), ставайки европейски вицешампион.

Анев не допусна нито една грешка на огневия рубеж и след четири нули притаи дъх в очакване на нещо голямо. Е, случи се – сребро и нова порция честитки и възхищения от всички страни. Времето на Краси бе 50:05,7 мин, само с 11,4 сек по-слабо от това на победителя Александър Логинов от Русия. Тройката затвори сънародникът на Логинов – Алексей Слепов (на 53,6 сек), а руската инвазия в топ 6 допълниха Юрий Шопин (четвърти), Алексей Волков (пети) и Дмитрий Малишко (шести).

Краси Анев загатна, че го очаква нещо голямо преди по-малко от седмица, когато изненада с 6-о място в старта за Световната купа в Антхолц-Антерселва (Италия). Нашето момче използва шанса си и показа, че с труд и упоритост мечтите могат да се превърнат в реалност.

От останалите петима български състезатели, взели участие на шампионата на Стария континент в Полша, двама намериха място сред първите 30. Димитър Герджиков пресече финалната линия с 24-ти резултат, а Владимир Илиев записа 29-о време. Антон Синапов зае 59-о място, Михаил Клечеров остана 65-и, а Димитър Парталов завърши спортната проява на не особено престижната 95-а позиция.

Сега очакванията към Анев и съотборниците му ще бъдат още по-големи, тъй като в началото на следващия месец започва най-големият спортен форум в биатлона за годината – световното първенство в Хохфилцен, Австрия.