Цветан Соколов и Лубе сразиха за втори път полския „Асеко Ресовия”

23-14-06-tsv-sokolovДни след като спечелиха Купата на Италия, Цветан Соколов и неговите съотборници от „Кучине Лубе” (Чивитанова) продължават победния си ход. Италианският тим се наложи за втори път над полския „Асеко Ресовия” (Жешув) в група „В” на Шампионската лига, като този път това се случи след 3:0 (25:21, 25:16, 25:16) за 75 минути игра в “Еуросуоле Форум” в Чивитанова Марке.

Цветан Соколов отбеляза 15 точки (4 аса, 1 блокада, 48% в атака), с толкова се отличи и съотборникът му Османи Хуанторена (3 блокади, 75% в нападение). За гостите канадецът Гевин Шмит се отличи с 11 точки (1 ас, 48% в атака). Това бе победа №3 за „Лубе”, като италианците от двете срещи с полския тим нямат дори загубен гейм.

Във временното класиране италианският тим се изкачи на първо място с актив от 3 победи и 9 точки, но германският „Берлин РВ” е с мач по-малко (на 2 февруари от 20,30 ч б.в. е домакин на чешкия „Дукла”).

В следващия си мач Цецо Соколов и компания гостуват на „Дукла” в Либерец на 15 февруари от 19,00 ч б.в.

Снимка:

Българският национал и съотборниците му продължават победната си серия след спечелването на Купата на Италия.