„Септември” (Симитли) победи с 4:0 „Беласица” в Марикостиново

27-15-02-futbol

Изключително тежка загуба претърпя отборът на „Беласица” в контролен мач, игран на стадиона в Марикостиново срещу „Септември” (Симитли). Отборът на Антон Бачев разгроми петричани с категоричното 4:0. Още в първата минута при центриране от фаул в наказателното поле на „Беласица” топката тупна в локва и се отби от крака на Костов за 0:1. При ответна атака на домакините след изпълнение на корнер само добрата намеса на Борислав Сандев бе причина Шапкаров да не изравни резултата. В 11-ата минута Кристиян Стоилов отляво подаде топката на Красимир Шапкаров, последва шут и кълбото прелетя на сантиметри над вратата на гостите. До края на първата част на мача Любомир Граминов и вратарят Благой Стоянов бяха с отлични прояви и изпревариха Боби Хазуров на два пъти и веднъж Венци Стоянов, преди да стрелят към вратата на домакините. В самия край на полувремето Благой Наков обстрелва опасно вратата на Димитър Пангев, но кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда.

Втората част на срещата започна с натиск на домакините. В 48-ата минута при бърза контраатака капитанът на „Бела” Владимир Кабранов се засуети вътре в наказателното поле и проигра най-чистото голово положение за петричкия тим. В 53-тата минута Аспарух Шамкалов центрира отлично отдясно в наказателното поле на гостите и с глава Кабранов изпрати топката на сантиметри над вратата. В 61-вата минута влезлият в игра Кирил Георгиев-Малкия Карчо бе изведен в наказателното поле на домакините и простреля Благой Стоянов за 0:2. Минута по-късно Смаил Креболиев направи резултата 0:3. В 63-тата минута Владимир Кабранов от фаул извиси топката над изградената стена на гостите и насочената топка под напречната греда бе избита с вещина от вратаря на „Септември” от корнер. В 84-тата минута Стойко Иванов от гостите бе точен от бялата точка, като от дузпа направи резултата 0:4. В самия край на мача Тодор Кръстев бе изведен в наказателното поле на гостите, но ударът на младока бе неточен и с това се сложи край на надеждите за отбелязване поне на почетно попадение в двубоя.