“Миньор” изненада “Тетевен волей” в Тетевен

27-14-03-img_8897

Волейболистите на “Миньор”

Волейболистите на “Миньор” победиха ВК “Тетевен волей” с 3:1 гейма в зала “Георги Бенковски” и засилиха интригата в плейофите на Суперлигата. Срещата бе много оспорвана, но в края ликуваха перничани. В първата част след няколко изравнявания на резултата с 27:25 се наложиха “жълто-черните”. Във втория гейм отново гостите се оказаха по-мотивирани и спечелиха с 26:24 точки. В третата част домакините се разиграха  и след като поеха водачеството, от самото начало се наложиха с 25:21 точки. В четвъртия гейм момчетата на Стоян Гунчев успяха да покажат своята игра и биха с 25721 точки за крайното 3:1 гейма. Най-резултатен в този мач бе Емилиян Мирчев, който записа срещу името си 25 точки. В следващия кръг съставът на “Миньор” ще приеме тима на “Левски” (София) в зала “Кракра” от 18,30 утре.