„Пирин” (Благоевград) с втора победа в Турция, надигра поляци с 2:1

pirin-kontrol

Днес „орлетата“ тренират за последно в Алания

Втора поредна победа записа отборът на „Пирин” (Благоевград) в предпоследния си ден от престоя в Турция. „Орлетата“ надиграха с 2:1 полския „Подбедскидже” (Биелско Бяла).

Всичко по-интересно се случи след почивката. Преди това Сандев в сблъсък с вратаря Костов се контузи и бе заменен от Костадинов. Пропуски направиха Суда и Дани Младенов.

След почивката паднаха и трите попадения. В 50-ата минута за нарушение срещу Старокин бе отсъдена дузпа за „Пирин”. Дани Младенов вкара за 1:0. Последва натиск на поляците и на два пъти Костов спаси удари на полски нападатели. В 58-ата минута Малец вкара за 1:1 след разбъркване. Четири минути по-късно Младенов бе фаулиран в пеналта и международният рефер от Молдова даде втора дузпа за „орлетата“. От бялата точка Ст. Николов вкара за 2:1. В 75-ата минута Суда след двойно подаване стреля от 10 метра, но вратарят майсторски спаси.

Играчите подариха победата на празнуващия рожден ден вчера помощник-треньор Стефан Гошев. Днес „орлетата“ тренират за последно в Алания, след което се прибират в България.

Съставът на „Пирин”: Кр. Костов, Башлиев, Попев,Сандев, Ст. Николов, Суда, Старокин, Кощрна, Д. Младенов, Тасев, Ст. Костов (Костадинов, Благов, Грозданов).