Момичетата и кадетките на кюстендилската школа по борба са №1 в България

Състезателките на клуб “Васил и Георги Илиеви” завоюваха 11 отличия, 4 от които златни

Кюстендилската школа по борба “Васил и Георги Илиеви” спечели отборните шампионски купи при момичетата и кадетките на ДЛОШ в Сливен. Състезателките от Кюстендил завоюваха 11 медала, от които 4 златни.

Катерина Манчова вдигна купата за най-техничен състезател при момичетата, след като се окичи със златото в кат. 44 кг.

Шампионки при момичетата станаха още Симона Борисова в кат. 48 кг и Моника Ангелова при 70-килограмовите. Николета Миткова се нареди втора в кат. 34 кг, Ралица Барутчийска зае трето място при 40-килограмовите, пето място за Кристияна Крумова. Също пето място и за Василена Бумбарска в категория 57 кг.

Клуб “Васил и Георги Илиеви” спечели отборната купа по категоричен начин с 57 точки пред “Странджа” (Средец) с 32 т. и АСК ”Сливен”- 27 т.

Кюстендилският клуб стана №1 и при кадетките с 43 точки, като изпревари “Левски” с 37 и “Рилски спортист” с 35 точки.

Рая Кьосева триумфира като шампион в кат. 60 кг. Сребро завоюва Иванка Барутчийска при 46-килограмовите кадетки. Бронзови медали за Даниела Крумова – 43 кг; Димитрина Кьосева – 52 кг и Никол Ангелова – 65 кг.

Един медал към актива на женската борба от Кюстендил добавиха и девойките в лицето на Моника Илиева, която е трета в категория 63 кг. Пета е Симона Виноградова – 55 кг, където 8-о място зае Деяна Аначкова.

Отборен шампион при девойките стана “Рилски спортист” (Самоков) пред “Бургас” и “Левски”.