Самоковецът Красимир Крумов се окичи със сребро на републиканското по борба в Сливен

Вицешампионът Крумов (вляво) на стълбичката на победителите в Града под сините камъни
  • Калоян Попов се качи на подиума с бронз, “НСА-Академик” първи в отборното класиране

Асът на “Рилски спортист” Красимир Крумов докосна титлата в кат. 71 кг на държавния шампионат по борба класически стил за мъже в Сливен. Крумов мачкаше като танк съперниците си до финала, ала в решителната битка се препъна в бъдещия шампион Свилен Костадинов (“Локомотив-93”, Вн) и трябваше да се задоволи с второто място и сребърния медал.

На почетната стълбичка на победителите стъпи и съотборникът на Краси – Калоян Попов, в кат. 66 кг. Прогресиращият състезател изпревари 22-ма противници, за да се окичи с бронза. Калата пропусна пред себе си единствено първенеца Стоян Кубатов (“НСА-Академик”, Сф) и първия му подгласник Дейвид Димитров (“Слава” – Монтана).

Близо до подиум бяха още двама самоковски борци – Даниел Тодоров остана пети в кат. 71 кг в конкуренцията на 30 опоненти, а Христо Димов завърши също на 5-а позиция при 80-килограмовите. Място в топ 10 намериха и Стасимир Дойчинов (8-и в кат. 71 кг), Красимир Дормушев (9-и в кат. 66 кг), Пламен Атанасов (“Рилски спортист-2000”, 9-и в кат. 75 кг) и Денис Кукушев (“Рилски спортист-2000”, 10-и в същата категория).

За най-техничен състезател на турнира, изгледан на живо в зала “Васил Левски” от легендите Армен Назарян и Николай Гергов, бе определен Тарек Абделсам (“Миньор” – Пк, 80 кг), а приза за най-резултатен участник стана притежание на Николай Вичев (“Левски” – Сф, 59 кг).

Победител в отборното класиране стана тимът на “НСА-Академик” със 70 точки, пред “Левски” с 50 т. и “Васил и Георги Илиеви” (Кн) с 45 пункта.