„Пирин“ (Благоевград) направи равен в първата си контрола за лятото срещу „Струмска слава“

ОФК „Пирин“ (Благоевград) стартира с равенство 2:2 срещу „Струмска слава“ (Радомир) серията от контролни срещи по време на лятната подготовка. На терена на тренировъчната база в село Рилци домакините започнаха в малко експериментален състав, като Радуканов заложи на футболисти, играли по-рядко през пролетта, и на юноши, които тренират с първия отбор.

Гостите влязоха по-добре в мача и логично стигнаха първи до гол. При едно безобидно центриране вратарят Ганев и Божинов не се разбраха и последният си вкара нелеп автогол. Преди това двойно разиграване между Траянов и Христов завърши с гол, но той бе отменен заради засада. Иво Стефанов от „Струмска слава“ пък нацели гредата до Ганев.

След почивката Радуканов пусна нови 10 състезатели, което повлия на играта на отбора. В 58-ата минута Костов бе близо до гол, но не успя в завършващата фаза. Малко по-късно реферът Ангел Ангелов подмина нарушение срещу футболист на „Пирин“, а при контраатаката гостите вкараха втори гол. Негов автор бе Стоян Георгиев, а за реплика Румен Сандев получи директен червен картон.

Все пак домакините натиснаха и Костов намали на 1:2, а минута по-късно за нарушение срещу Александър Башлиев съдията даде дузпа, която Дани Младенов превърна в гол. До края на мача Костов нацели гредата след изпълнение на фаул. Тони Костадинов пък получи поздравления за 35-ия си рожден ден.

Дебют за „Пирин“ записаха Божидар Васев и Анди Рения. След края на мача Радуканов призна, че не се е получила играта на тима в по-голямата част от мача, но изрази увереност, че по време на лагера в Банско нещата ще се променят.

„Пирин“: Ганев, Божинов, Ничев, Митев, Топузов, Траянов, Бояджиев, Иванов, Рения, Суда, Христов (Кр. Костов, Сандев, Николов, Попев, Башлиев, Костадинов, Васев, Благов, Младенов, Ст. Костов, Макенджиев).