„Пирин” (Гоце Делчев) с престижно равенство срещу македонския „Победа” (Прилеп)

Йордан Боздански

Петият си контролен мач от началото на лятната подготовка на „Пирин” (Гоце Делчев) отборът изигра на терена на комплекс „Пири” срещу македонския „Победа” (Прилеп). Първият гол в срeщата отбелязаха възпитаниците на Йордан Боздански в 6-ата минута. Тогава Живко Грозданов бе спънат в наказателното поле на македонците и главния съдия Георги Николов отсъди дузпа, която опитния Виктор Шишков превърна в гол за 0:1. Главният съдия показа червен картон на  футболиста на „Пирин” (Гоце Делчев) Атанас Спириев, който съгласно договорката между двата отбора бе заменен от друг футболист –   Иван Макриев. В 61-ва минута арбитърът показа втори жълт и червен картон на Иван Макриев, при което отборът на „Пирин” (Гоце Делчев) завърши срещата с човек по-малко. Изравнителния гол македонския тим отбеляза в 41-ва минута след точен удар на Деян Цветаноски.

Дебют за „Пирин” (Гоце Делчев) направиха бившите футболисти на „Вихрен” -вратарят Захари Димитров и защитникът Илия Длагонски.