Спортистите на СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005” втори на държавното състезание по спортна стрелба с лък

Росица Иванова спечели бронза в първа категория.

Кюстендилските представители вдигнаха купа, Росица Иванова се окичи с бронзовото отличие

Кюстендилските състезатели (в жълто) вдигнаха купата за второ място.

Отборът по стрелба с лък на СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005” (Кюстендил) спечели купата за второ място на държавното състезание по спортна стрелба с лък за хора със зрителни увреждания на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания”, което се проведе в София.

“При незрящите стрелци има специална стойка, която фиксира положението на стрелеца и служи като мерник за прицелване. Задължително има „спотър” (треньор), който насочва състезателя. Лъковете и стрелите са същите като при зрящите стрелци. Надпреварата се провежда в две категории – Б1 и Б2, сподели председателят на кюстендилския клуб Кънка Витова.

В категория Б1 стрелят състезатели с нулево зрение или с маски, в категория Б2 слабо виждащи. СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005” участва с трима състезатели в категория Б1 и 5-има състезатели в кат. Б2. В първата категория Росица Иванова от кюстендилския клуб спечели бронза, Стефанка Янкова при много оспорвана борба остана четвърта, а Борислав Лазаров – пети.

В категория Б2 най-добре се представи Венцислав Анакиев, който стана четвърти, след много силните състезатели от София и Габрово, които тренират този спорт от доста години. Останалите състезатели на СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005” Кънка Витова, Пламен Петров, Георги Ряпов и Василка Николова също се представиха добре. Петров се нареди пети, Витова е шеста, Ряпов осми, а Николова 12-а.

Шампион в кат. Б1 стана Негослав Събев от СК ”Бялата лястовица” (Габрово), а кат. Б2 Илинка Дилкова от СКИ ”Витоша” (София).