Асовете на “Соколец” Дани Жаркова, Христо Николов и Христо Манов окупираха върха за купа “Родопея”

35 градуса на сянка мъчиха състезателите, самоковци седми в отборното класиране

Страхотен успех записаха състезателите на самоковския клуб “Соколец” в стартовете по ориентиране за купа “Родопея” в Западните Родопи.

Христо Николов окупира върха при 14-годишните таланти, като изпревари с огромна преднина първия си подгласник – представителя на домакините от Ягодина Боян Ярков.

В група Ж45 Даниела Жаркова също се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка след нощния спринт, докато Христо Манов завърши трети при мъжете над 35 години.

В средната дистанция 24 часа по-късно Манов подобри още повече представянето си и заслужено се окичи и със златен медал. Адашът му Николов дублира постижението си от спринта и отново завърши първи със завидни физически показатели, а Дани Жаркова отстъпи с една позиция до второто място.

“Стартовете за купа “Родопея” се състояха в изключително живописна местност, но бяха много трудни, със стръмни участъци и с високи треви. Освен това времето беше ужасно горещо, температурите надхвърляха 35 градуса на сянка, което допълнително ни изтощаваше в хода на надпреварата”, отбелязаха след края на турнира асовете на самоковския клуб.

Въпреки че бе представен едва от трима състезатели, “Соколец” зае призовото 7-о място в отборното класиране заедно със съставите на “Маратонец” (Пазарджик), “Сини камъни” (Сливен) и “Сърнена гора” (Стара Загора).

Спортната проява на 1200 метра надморска височина бе организирана от Българския туристически съюз (БТС), федерацията по ориентиране, ТД “Родопея” и домакините от “Компас – Родопея”.

На снимката: Самоковските ориентировачи показаха впечатляваща спортна форма в Западните Родопи.