„Марек” изненада с равенство 2:2 срещу новака „Елин Пелин” в Дупница

Дупничани свалиха гарда след почивката и бяха наказани.

„Марек” поднесе изненада и не успя да победи като домакин новака „Елин Пелин”. Дупничани водеха на полувремето с 2:0 и никой не очакваше, че гостите могат да запишат точка на стадион „Бончук”, но това се случи и мачът завърши наравно 2:2. Домакините откриха още в 12-ата минута чрез Виктор Анастасов, който отбеляза с едно докосване след центриране отляво. 4 минути по-късно Димитър Чечев изпусна да покачи, след като изпълни дузпа, а вратарят Александър Йорданов спаси. „Марек” продължи да прави каквото си иска на терена и достигна до нови две чисти голови положения, но Джордж Николов и Димитър Владимиров не ги оползотвориха. Все пак в 35-ата минута Емил Стоянов бе изведен зад отбраната на Елин Пелин и без проблем направи 2:0. Тук 200-та фенове по трибуните започнаха да се обзалагат още колко гола ще отнесат гостите, но ситуацията тотално се обърна след почивката. В 57-ата минута двама защитници на дупничани буквално оставиха топката на Атанас Янков от гостите и той прониза Пламен Младенов за 2:1, което бе и първият удар в мача във вратата на „Марек”. 3 минути след това ситуацията се повтори, но този път Младенов спаси сигурен гол след силен шут на Йоан Йорданов. Все пак в 73-тата минута резервата на „Елин Пелин” Атанас Георгиев с удар от въздуха не остави шансове на дупнишкия вратар за 2:2.

„Марек”: Младенов, Здравков, Гроздин, Н. Николов (46-Близнаков), Йорданов, Георгиев (80-Б. Влахов), Стоянов, Анастасов, Владимиров, Дж. Николов, Чечев (59-Атанасов)