„Черно море” би „Марек” в Елитната група при юношите до 19 години

Футболистите на „Марек”

„Черно море” записа домакински успех срещу „Марек” (Дупница) в мач от 3-ия кръг на Елитната група до 19 години. “Моряците”, водени от Николай Кънчев победиха гостите от Дупница с 3:1 на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Варненци откриха резултата още във 2-ата минута чрез Лъчезар Йорданов, който засече с глава флангово центриране. В 15-та Мартин Минчев проби през центъра, подаде вляво към Антоан Вълчев, който сам срещу вратаря не сгреши  за  2:0.

След почивката „Марек” намали чрез Иван Георгиев, а крайното 3:1 оформи Мартин Дичев от пряк свободен удар, отсъден за фаул срещу Румен Касабов. Гостите от Дупница имаха своите шансове при 2:1, но ги пропуснаха. Възпитаниците на Цветан Видински все още нямат победа в Елитната група. В следващия кръг те приемат на стадион “Бончук” силният отбор на „Славия”.