Доротея Настева от “Дарис” се окичи с бронзово отличие на олимпийско карате на “Белград-трофи”

Тодор и Доротея с треньорът Борислав Иванов

Нейният брат Тодор спечели две срещи и бе спрян на четвъртфиналите, предстои най-важното състезание “Купа България”

Кюстендилския клуб “Дарис” участва с двама състезатели –  брат и сестра Тодор и Доротея Настеви на Международния турнир по олимпийско карате “Белград-трофи” в Сърбия. Доротея се окичи с бронзов медал в дисциплината кумите, кат. 48 кг. при девойки 16/17 г. девойки. Нейният брат записа две победи, като загуби в третия кръг на четвъртфиналите.

В турнира участваха 1 100 състезатели, от 125 клуба и 11 държави, а треньорът Борислав Иванов сподели, че е доволен от представянето на своите възпитаници.

Каратеките от “Дарис” се подготвят за участие в едно от най- важните си състезания през годината – “Купа България”. Турнирът е за всички възрасти, тази събота и неделя в Габрово.