Младшата на “Рилецо” се справи с школата на Димчо Маринов в зрелище в Самоков

На снимката: "Рилски спортист" (младша възраст)

Юношите младша възраст на “Рилски спортист” взеха местното дерби с връстниците си от школата на бившия капитан на отбора Димчо Маринов с 3:1. Двубоят на ст. “Искър” се игра пред погледите на десетки родители, роднини и приятели на младите футболисти, които ентусиазирано подкрепяха момчетата от двата отбора.

След оспорвана 80-минутна битка по целия терен победители излязоха състезателите от школата на футболния отбор. Точни за успеха бяха Юлиян Асенов и Георги Даганов, който се отличи с дубъл. Почетния гол за селекцията на Д. Маринов бе дело на Димитър Шопов.

Самоковското дерби бе част от третия кръг на областния шампионат при юношите младша възраст.

В мач от първенството при децата пък тимът на “Рилски спортист-2011” разгроми с 4:1 съседите от “Рилец” (Говедарци). Автори на попаденията станаха Теодор Христов, Атанас Белемезов и голмайсторите в мача на младшата възраст Георги Даганов и Юлиян Асенов.