Радин Тихолов от “Шурикен” с титла от 25-ото Световно първенство по шотокан карате в Егер, Унгария

Християн Василев и Веселин Димитров със сребърни медали, Велизар Колешански с бронз от Белград

Унгарският град Егер бе домакин на 25-ото Световно първенство по шотокан карате. От клуб “Шампион” (Кюстендил) в националния отбор взеха участие 7 състезатели, които спечелиха три отличия – златен и двe сребърни.

Световен шампион стана Радин Тихолов при миникадети в категория 48 кг след 5 убедителни победи. Вицесветовен шампион при деца е Християн Василев в кат. 35 кг след 4 победи и загуба на финала чрез съдийско решение. Сребро и за Веселин Димитров при мъжете в отборното на кумите. Георги Матуски остана на победа от медала. Той пропусна своя шанс на 1/4-финалната среща.

Янислав Миленков, Андрей Тодоров и Виктория Венкова играха добре, но не успяха да се преборят за медалите.

“Страхотен финал на нашата първа година като членове на Шотокан карате федерацията. Гордея се от представянето на всеки един мой състезател. Целенасочено и устремено с упорити тренировки продължаваме напред и нагоре”, сподели старши треньорът Емил Димитров.

Велизар Колешански бе част от десетте състезатели, определени от треньорския щаб за участие в Световното първенство за кадети, юниори, девойки и младежи до 21 г. в края на октомври в Испания. На едно от последните си контролни участия преди шампионата на планетата – BELGRADE KARATE TROPHY 2017 Колешански спечели бронзов медал при мъжете в категория -84 кг.

На каратеките на “Шурикен” им предстои на 14 и 15 октомври участие в национална купа за всички възрасти в Габрово.