“Рилски спортист” не издържа срещу “Балкан”, падна 1:2 и остана десети в класирането

Пълен обрат допуснаха футболистите на “Рилски спортист” при гостуването си на “Балкан” в среща от 11-ия кръг на Югозападната трета лига. Самоковци първи откриха резултата, но през втората част силите им привършиха и бяха наказани от домакините. За загубата вина обаче носи и главният рефер Павел Цеков, неотсъдил чиста дузпа след час игра.

Гостите поведоха още в самото начало. В 7-ата мин таранът Петко Петков бе изведен очи в очи с вратаря на ботевградчани Емил Петров и не сгреши. Няколко минути по-късно отново Петков можеше да реализира, но този път Петров бе на мястото си.

Точно преди края на първата част известният с прякора си Рамбо играч можеше да реши всичко, но ударът му отблизо бе спасен с вещина от противниковия страж. Този пропуск на тарана сякаш вдъхнови балканци и веднага след почивката те стигнаха до 1:1 с хубав гол на играещия си наставник Иван Редовски. Пълният обрат пък стана факт в 80-ата мин, когато домакините измъкнаха победата след попадение на напористия Ивайло Цветанов.

Между двата гола обаче арбитърът Цеков не видя чиста дузпа, след като универсалният състезател на “скиорите” Виктор Младенов бе повален от противник в наказателното поле.

В следващия кръг “Рилски спортист” приема един от най-стойностните отбори в групата – “Хебър”. Мачът е в събота (21 октомври) от 16,00 ч.

На снимката: Виктор Колев (на преден план) и съотборниците му се върнаха с празни ръце от Ботевград.