Злато и бронз за самоковския “Соколец” от държавното по нощно ориентиране и надпреварата за купа “Ехо” край столицата

На снимката: Христо Николов (вдясно) заслужено се качи на подиума.

Христо Николов измина 1,4-километровото разстояние за 27,20 мин и бе изпреварен единствено от победителя Калоян Петров

Талантът на самоковския клуб “Соколец” Христо Николов спечели бронзов медал в групата на 14-годишните от държавното първенство по нощно ориентиране и 56-ата надпревара за купа “Ехо” край столицата. Николов измина 1,4-километровото разстояние за 27,20 мин, като бе изпреварен единствено от победителя Калоян Петров (“Вариант 5” – Търговище, 24,11 мин) и Тервел Драгоев (“Диана” – Ямбол, 26,21 мин).

Даниела Жаркова пък триумфира при жените над 45 г., преодолявайки 2,9 км за 1:40,05 ч.

Петър Бранков остана на една ръка разстояние от подиума, финиширайки 4-ти при мъжете над 35 г., а Калоян Георгиев остана 5-и при 14-годишните.

“Смразяващото време и изключително стръмният и труднопроходим терен по северния склон на Витоша – от Симеоновските езера към х. “Алеко”, бе голямо предизвикателство за всички участници”, отбеляза след спортната проява асът на “Соколец” Христо Манов.

За нивото на състезанието говори фактът, че в него взеха участие ориентировачи от световни първенства, включително и планетарният шампион при мъжете над 45 г. от надпреварата в Нова Зеландия по-рано през годината Ивайло Иванов.