„Марек Юнион Ивкони“ не успя срещу новака „Хебър“ у дома

Инфарктният 4-ти гейм завърши при резултат 39:37 за домакините

Новакът във волейболната Суперлига „Хебър“ (Пазарджик) постигна много драматична 3-та победа в първенството. Момчетата на треньора Атанас Петров измъкнаха изключително труден успех като гости на „Марек Юнион Ивкони“ (Дупница) с 3:2 (25:17, 25:19, 21:25, 37:39, 15:8) в последния мач от 5-ия кръг, игран в Дупница. „Хебър“ поведе с 2:0, но домакините изравниха, като в инфарктния четвърти гейм „Марек“ се наложи с 39:37 и прати мача в тайбрек. Петата част обаче бе за гостите. По този начин „тигрите“ се изкачиха на 5-о място във временното класиране с 3 победи, 2 загуби и 8 точки, с колкото е и 6-ият „Добруджа“. „Марек“ пък се смъкна на 7-о място в таблицата с 2 победи, 3 загуби и 7 точки. В следващия 6-и кръг „Хебър“ е домакин на последния „Арда“ (Кърджали), докато дупничани ще гостуват на коравия тим на „Пирин“ (Разлог) в дербито на Югозапада.

Поредния си много силен мач за „Хебър“ изигра Минчо Минчев, който бе над всички и заби 26 точки (1 ас и 36% ефективност в атака) за победата. Трима играчи на пазарджиклии добавиха по 17 точки за успеха – Мартин Палийски (9 блока!!!), Мартин Симеонов и македонският национал Александър Ляфтов (6 аса!!!).

За домакините Ангел Велков реализира 24 точки (3 блока, 1 ас, 43% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане), а Димитър Дулчев добави 19 точки (2 блока и 28% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.

Другият представител на Югозапада в Суперлигата – „Пирин“ (Разлог), записа четвърта победа в шампионата. Тимът, воден от Северин Димитров, надигра като гост „Левски“ (София) с 3:1 (25:20, 18:25, 25:21, 25:22) в столичната зала „Христо Ботев“. С това волейболистите от Разлог имат четири победи, една загуба и актив от 11 точки, което им отрежда трето място във временното класиране. Съставът на „Левски“ (София) отбеляза трета загуба досега, като с две победи и 5 точки се смъкна на девето място в подреждането. Реализатор за победата на „Пирин“ бе Илиян Преспов с 19 точки. Георги Елчинов добави 12 точки за успеха. За „Левски“ най-резултатен бе Смилен Мляков с 26 точки. Симеон Александров завърши с 16 точки.

ЦСКА пък записа трета победа от началото на сезона. “Червените” се наложиха като домакини над тима на „Миньор“ (Перник) с 3:0 (25:22, 25:19, 25:21). За гостите най-резултатен бе Иван Дамянов, записал 17 точки.