“Хасково” разказа играта на “Рилски спортист” – 104:54, държи здраво първото място в елита

Катастрофално измерение придоби гостуването на жените на “Рилски спортист” на “Хасково” в 3-ия кръг от Източната “А” група. Самоковки бяха съкрушени със 104:54, като съумяха да постигнат едва 20 борби на сметката си срещу внушителните 51 на съперника за 40 минути игра на паркета в зала “Дружба”. Поражението бе второ за представителките на рилския град от началото на кампанията, те имат един успех – над “Черно море Одесос”.

Домакините, които са изявен фаворит за шампионската титла през този сезон, нямаха никакви проблеми с противника и още до почивката си бяха оплели кошницата, повеждайки с 29 точки разлика – 50:21. Над всички в тези минути бе бившата състезателка на “Рилецо” Виолина Кочева, която постигна зашеметяващ КПД от 35 пункта, благодарение на постигнатите 29 точки (8 тройки!), 10 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки. Другата ексбаскетболистка на самоковки Катерина Рудева пък се отчете с 13 т. и 6 овладени топки.

Шокиращото в лагера на гостенките бе, че резервите на отбора реализираха два пъти повече точки от титулярите (37:17), което си е рядкост в баскетбола. Ден явно имаше Моника-Лъки Радойкова, която записа 12 точки след появяването си в игра. Ивана Николова добави 10 т., а за целия двубой състезателките в синьо съумяха да изпълнят едва 2 наказателни удара.

“Рилски спортист” ще има достатъчно време да излекува раните си, тъй като следващият мач на състава е на 25 ноември – домакинството на “Асеновец 2005”.

На снимката: Самоковки едва ли са очаквали такъв звучен шамар още в 3-ия кръг на елитния ешелон.