„Марек” победи след по-добра игра „Балкан” с 2:1 на „Бончук“

„Марек" направи обрат срещу „Балкан”

„Марек” направи обрат и спечели мача си срещу „Балкан”(Ботевград) с 2:1. Двубоят бе от първенството на Югозападната трета лига.

Гостите от Ботевград поведоха с 1:0 още в 9-ата минута, когато Ивайло Бояджиев стреля от далечно разстояние, изпращайки топката неспасяемо в ъгъла на вратата на Пламен Младенов. Домакините  реагираха много бързо и след само 6 минути капитанът Еньо Кръстовчев от воле прониза Емил Петров за 1:1. Ситуацията на терена се поизнерви, след като малко по-късно ботевградчани имаха претенции, че Кръстовчев е ударил техен футболист без топка. “Марек” пък продължи да натиска, докато “Балкан” осъществяваше бързи и опасни контраатаки. В 72-вата минута след хубава атака отдясно последва центриране на Здравков към Роби Атанасов, който с глава направи 2:1, потвърждавайки за пореден път неписанато правило да бележи, след като влиза от резервната скамейка. В 78-ата минута Атанасов бе повален в наказателното поле на гостите, за което бе отсъдена дузпа. Наказателният удар на Еньо Кръстовчев бе отразен майсторски от вратаря Емил Петров.

В 84-тата минута се получи нещо нежелателно на стадиона.   Тогава Цветослав Ботев от “Балкан” удари без топка Владимиров, но получи само жълт картон от главният съдия, което предизвика недоволството на треньори и фенове на „Марек”. В 90-ата минута Робертин Атанасов отново бе близо до гол. След негов красив удар с глава топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата, но Емил Петров след невероятен плонж я докосна и тя се озова в гредата, а не в мрежата му.

С тази победа отборът на „Марек” вече е с 19 точки в актива си, на 8-о място.