Титла и бронзов медал за клуб “Самоков” на държавното по спортна аеробика в Асеновград

Злато и бронз завоюваха грациите на клуб “Самоков” на 20-ото държавно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки в Асеновград.

Весела Вукова окупира по безапелационен начин върха при тройките (15-17 г.) заедно със състезателките на “Виолена” Яна Колева и победителката в индивидуалното направление Нели Ташева. Вукова имаше шанс да спечели отличие и със соловото си съчетание, като заслужи втора оценка в квалификациите, но на финала остана в подножието на почетната стълбичка.

Емили Николова остана на косъм от финалите в първото си участие при 7-8-годишните. Тук втори пореден бронз заслужи Виктория Крушарска. Тя добави и две пети места – в тройка със самоковките Красимира ал Хусани и Радостина Генова, и в петица с още две самоковски участнички – Виктория Вучкова и Марина Димитрова.

Никол Драганова имаше малшанса да завърши 4-та при 9-11-годишните. Божидара Иванова дебютира в тази група и с добре изиграно съчетание остана точно зад финалистите.

Джована Ангелкова и Лина Гаврилова пък стигнаха до финалите при 12-14-годишните, но въпреки добре изиграните си съчетания останаха извън призовата тройка.

“Това бе първо участие в груповите надпревари за нашите момичета. Доволна съм от представянето им, имат голям потенциал и занапред ще се стремим да надграждаме”, сподели щастливата наставничка на отбора Дияна Аврамова след надпреварата в Асеновград.

На снимката: Никол Драганова се размина на косъм от подиума, завършвайки 4-та при 9-11-годишните.