„Пирин“ отмъкна три точки във Варна с гол на Хендерсън в 94-ата минута

Гол в 94-ата минута „Пирин“ победи „Черно море“ насред Варна в първи мач от 17 кръг на Първа професионална лига. Двубоят бе изключително скучен, но Конър Хендерсън с първия си гол в родното първенство донесе успеха на “орлетата”. Така „Пирин“ постигна историческа първа победа в елита като гост над “моряците”.

Двубоят бе изключително слаб и през цялата първа част имаше само един удар, който мина много далеч от очертанията на вратата на „Пирин“.

През вторите 45 минути “моряците” доминираха и създадоха няколко полжения. Георги Илиев на два пъти опита своя късмет, но веднъж Макенджиев изби, а веднъж Стилиян николов изчисти топката от голлинията. Третото положение се откри пред Зехиров, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Срещата вървеше към логично нулево равенство, но в 93-ата минута „Пирин“ получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Хендерсън, който от 23-4 метра прати топката в горната греда, а от там тя влезе в мрежата зад Дюлгеров и победата бе за тима на Милен Радуканов.

„Черно море“ пропусна своя шанс да влезе в първата шестица и заема седмото място с 24 точки. „Пирин“ (Благоевград) пък е на 11-ата позиция с 16 точки.

Срещата по минути:

15- Принудителна смяна в тима на „Черно море“. Стефан Станчев заменя контузения Старокин

45- Без абсолютно нито едно положение пред двете врати през първото положение

45+1- Край на първото полувреме

____________________________

52- Антон Огнянов стреля по диагонала, но Макенджиев плонжира и избива в корнер

60- Георги Илиев стреля от прекрасна позиция, но Стилиян Николов успява да изчисти на сантиметри от голлинията

62- Георги Илиев овладява в наказателното поле и пробва удар, но топката мина покрай десния стълб

72- Атанас Зехиров финтира Сандев в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата

90- 3 минути продължение

90+3- ГОЛ ЗА ПИРИН! Конър Хендерсън изпълни перфектно пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и влезе във вратата!

90+3- Край на мача!

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 6.Александър Цветков, 11.Амаду Сукуна, 15.Александър Александров, 18.Атанас Зехиров (88-9.Мартин Минчев), 21.Георги Илиев, 22.Мариян Огнянов, 23.Илиас Хасани, 66.Орлин Старокин (15-5.Стефан Станчев), 73.Ондрей Сукуп, 81.Антон Огнянов (78-97.Николай Минков)

Треньор: Емануел Луканов

ПИРИН: 22.Благой Макенджиев, 27.Костадин Ничев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 18.Юлиян Попев, 24.Антон Костадинов, 44.Конър Хендерсън, 6.Тодор Паланков (76-17.Марио Топузов), 30.Тодор Траянов, 99.Радослав Кирилов, 15.Димитър Благов (90+2-26.Любомир Цолев)

Треньор: Милен Радуканов