Шампионски титли за Велизар Колешански и Андрей Тодоров от държавното първенство по карате

Велизар Колешански

“Шурикен” с още сребро и два бронза от първенството за кадети, юниори и младежи до 21 г.

Два златни, сребърен и 2 бронзови медала завоюваха каратеките на клуб “Шурикен” от държавното първенство за кадети, юниори, девойки и младежи до 21 години, което се проведе в Нова Загора. Кюстендилската школа взе участие с 5-има състезатели на шампионата и за пореден път доказаха класата си на татамито.

Андрей Тодоров

Велизар Колешански стана шампион на България на кумите при младежи до 21 г., кат. 84 кг. Шампионска титла и за Андрей Тодоров на кумите при кадети кат. 63 кг.

Каратеките на “Шурикен”

Виктория Венкова се окичи със сребърно отличие на кумите при кадети кат. +54 кг.

Петър Николов спечели два бронзови медала в дисциплините ката и кумите, кат. +70 кг, при кадетите. Александър Асенов се класира на 7-о място на кумите при юниори – 68 кг.

Предстои Балканско първенство за кадети, юниори, девойки и младежи до 21 г. в Херцег нови, в Черна гора, което е от 8 до 10 декември, Велизар Колешански, Андрей Тодоров и Виктория Венкова ще са част от националния отбор на България.