“Миньор”  би  “Рилски спортист” за едно полувреме

Отборът на “Миньор”  би “Рилски спортист” с 3:1 в контрола, играна на  терена в пернишкия квартал “Димова махала” и записа втората си победа от началото на зимната подготовка. През първото полувреме двата състава хвърлиха много сили в средата на терена и рядко поглеждаха към противниковата врата. Домакините започнаха в състав – Симеонов, Савов, Л.Илиев, Киров, Райчев, Ил. Илиев, Ан. Атанасов, Кадифчин, Георгиев, Б. Атанасов, Милчев, но им пролича, че им трябва още време, за да се обиграят. В 51-вата минута след контраатака на “скиорите” Коко Аджов мушна топката под плонжа на Филип Симеонов за 0:1. течеше 62-рата минута, когато Стивън Милчев центрира от фаул в наказателното поле на гостите, а Стоян Кадифчин изпревари вратаря Марио Райчев и вкара с глава за 1:1. В 71-вата минута бранителят на перничани Любо Илиев надскочи отбраната на самоковци и с глава прати топката зад голлинията за 2:1. В 80-ата минута Стивън Милчев изведе в чиста позиция влезлия като резерва Кристиян Слишков, който закова крайното 3:1. По програма отборът на “Миньор” ще играе срещу “Пирин” (Бл) на терена в  Рилци днес. Двубоят с “Рилецо” от “чуковете” пропуснаха контузените  – Даниел Леонтиев, Ради Иванов, Майк Кръстев и Любомир Христов. В началото на следващата седмица старши треньорът Николай Тодоров  ще определи група от двадесет състезатели, които ще заведе на лагер в Петрич.