Нилана Колевска и Габриела Машова с отличия от 8-ия международен турнир за Купа “Берое”

Габриела Машова

Гимнастичките на “Велбъжд” с добра проверка преди квалификация за категория „Елит”

Сребърен и златен медал завоюваха гимнастички на “Велбъжд” на 8-ия международен турнир за Купа “Берое” в Стара Загора. Надпреварата бе и добра проверка преди важната квалификация за категория „Елит”, при девойки младша, девойки старша възраст и жени, която е от 7 до 11 март в столицата.

Нилана и Ралица

Нилана Колевска се нареди на 6-о място в многобоя при девойките младша възраст, А-категория, като се състезава и с по-големи от нея гимнастички. Нилана спечели сребърен медал на топка, а Ралица Стоилова остана 6-а на въже. Конкуренцията в тази категория бе голяма, като на килима в спор за отличията излязоха 47 момичета.

Йоана Стоева

Йоана Стоева зае 6-а на топка при девойките старша възраст, А-категория в конкуренция на над 45 гимнастички.

Със златен медал се окичи Габриела Машова при децата, родени 2010 г., в Б-категория, които играят само съчетания без уред.

В международната надпревара участие взеха над 400 гимнастички от 32 клуба от страната и чужбина.

Следващото изпитание за гимнастичките на “Велбъжд” е турнирът “Ангелите на България” за деца, който ще се проведе на 3 и 4 март, организиран от ЦСКА.