Отборът на „Германея“ победи „Марек“ с 2:0 в мач от отложения 19-и кръг на Югозападната В група, игран днес на ст. „Бончук“. Алек Манолов изведе гостите напред в 32 мин. след изпълнение на дузпа. Главният съдия Вангел Вангелов отсъди наказателен удар за игра с ръка на играч на домакините.

„Германея“ продължи с добрата си игра и в 60-ата минута Чечев можеше да покачи, но топката бе избита от голлинията.  В 61 мин. влезлият като резерва Кристиан Петров направи резултата 2:0. След това „Марек“ натисна, създаде няколко разбърквания, като в един такъв случай Росен Йорданов отблизо би в гредата. В класирането дупничани са на 6-о място с 29 точки, а „Германея“ с актив от  15 точки е на предпоследното 17-о място.

В събота „Марек“ приема „Вихрен“ (Сандански), „Германея“ пък са гости на „Банско“.

 

ЮГОЗАПАДНА ТРЕТА ЛИГА – РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ СЛЕД 19-и КРЪГ (ОТЛОЖЕН)

 

Домакин                            Резултат              Гост

ХЕБЪР 1918 (Пазарджик)       2 – 1         БОТЕВ 1937 (Ихтиман)

БАЛКАН 1929 (Ботевград)      4 – 0          МИНЬОР (Перник)

БАНСКО (Банско)                  4 – 0          ЧАВДАР (Етрополе)

СЛ. ГЕРОЙ (Сливница)          1 – 1           ПИРИН 1941 (Разлог)

МАРЕК 1915 (Дупница)          0 – 2           ГЕРМАНЕЯ (Сапарева Баня)

СЕПТЕМВРИ (Симитли)           2 – 0           ЕЛИН ПЕЛИН (Елин Пелин)

ПИРИН (Гоце Делчев)            1 – 3            ВИХРЕН (Сандански)

РИЛСКИ СПОРТИСТ (Самоков) 0 – 0            БЕЛАСИЦА (Петрич)

ЦСКА 1948 (София)                7 – 0            СВОБОДА (Пещера)

 

Класиране

Отбор                              С         П         Р          З          ВГ       ПГ       Точки

1          ЦСКА 1948 (София)            20        17        3          0          56        12        54

2          ХЕБЪР 1918 (Пазарджик)   20        16        1          3          41        13        49

3          ВИХРЕН (Сандански)         20        14        2          4          44        17        44

4          СЕПТЕМВРИ (Симитли)       20        10        5          5          31        15        35

5          БАНСКО (Банско)              20        9          4          7          30        21        31

6          МАРЕК 1915 (Дупница)      20        8          5          7          25        19        29

7          СЛ. ГЕРОЙ (Сливница)       20        8          4          8          29        28        28

8          ПИРИН 1941 (Разлог)          20        8          4          8          26        19        28

9          БЕЛАСИЦА (Петрич)            20        7          6          7          24        28        27

10        СВОБОДА (Пещера)             20        8          2          10        21        34        26

11        ЧАВДАР (Етрополе)              20        7          5          8          32        33        26

12        МИНЬОР (Перник)                20        7          3          10        22        27        24

13        БАЛКАН 1929 (Ботевград)     20        5          7          8          36        40        22

14        РИЛ. СПОРТИСТ (Самоков)   20        6          4          10        27        33        22

15        ПИРИН (Гоце Делчев)          20        5          4          11        16        40        19

16        ЕЛИН ПЕЛИН (Ел. Пелин)      20        5          2          13        23        46        17

17        ГЕРМАНЕЯ (Сап. Баня)          20        4          3          13        16        42        15

18        БОТЕВ 1937 (Ихтиман)          20        3          2          15        13        45        11