„Вихрен“ (Сандански) надигра „Пирин“ (Гоце Делчев) с 3:1

Футболистите на „Вихрен“ (Сандански)

Доста интересен двубой поднесоха на зрителите футболистите на „Пирин“ (Гоце Делчев) и „Вихрен“ (Сандански). Мачът започна с лек превес за отбора на домакините. В 4-ата минута комбинация между Улисеф и Орлин Орлинов завърши с гол на последния за 1:0. Радостта на домакините бе кратка. Четири минути по-късно Даниел Гогов от гостуващия тим от 30-ина метра изненада стража на домакините Захари Димитров и кълбото се спря в мрежата за 1:1. До края на първата част на срещата играта продължи да бъде оспорвана. В интерес на истината футболистите на гостите изграждаха по-опасни контраатаки  и само неточната стрелба бе причина Даниел Гогов, Даниел Пехливанов и Александър Якимов да не огорчат стража на домакините. Най-интересните моменти бяха в 24-ата минута, когато Влади Златинов сам срещу вратаря на домакините не успя да го простреля,  и в 39-ата минута отлична намеса на Захари Димитров, който с крак изби насоченото кълбо от 5-6 метра срещу него от Даниел Гогов. В самия край на полувремето Боянчев от „Пирин“ от 7-8 метра не успя да простреля вратаря на „Вихрен“ Стефано Кунчев.

Втората част на срещата започна с натиск на домакините. В 52-рата минута след центриране на Илия Каталски в наказателното поле на „Вихрен“ гл.съдия Георги Иванов видя нарушение срещу Орлин Орлинов и отсъди дузпа, която потърпевшият не успя да превърне в гол, след като Стефано Кунчев по невероятен начин изби кълбото в корнер. От този момент нататък по-качествена бе игра на на гостите. Влезлият в игра Александър Русков на мястото на Влади Златинов се отчете по достоен начин към наставника си и в 80-ата минута отбеляза красиво попадение за 1:2. В самия край на срещата Янислав Тусонджиев изпрати топката за трети път в мрежата на „Пирин“ и по този начин оформи победата с 3:1 за своя тим.