„Бороборд джуниър“ раздаде медалите на бъдещите наследници на Радо Янков в Боровец

80 деца с шампионския дух на Радо Янков и Александра Жекова показаха невероятен хъс и борбеност в последния ден на стартовете за купа „Бороборд джуниър“ в Боровец. На отлично подготвеното трасе на писта „Иглика“ и перфектно време бордисти от 6- до 15-годишна възраст караха слалом и влязоха в сериозна битка за медалите. В първия планински курорт на Балканите се събраха състезатели от осем клуба от цялата страна, които излъчиха победителите. На финала имаше както много усмивки, така и сълзи, но всички демонстрираха спортсменски дух и поздравиха победителите. При момичетата под 15 години първото място спечели Теодора Илиева от „Борд райдър“, а при момчетата – Теодор Пашалиев от „Амер спортс“. Във възрастова група под 13 години при момичетата №1 е Андреа Коцинова от „Блейд“, а при момчетата – Тервел Замфиров от „Юлен“. При бордистите под 11 години доминира Ивайло Ерменков от „Блейд“, а при бордистките – съотборничката му Ралица Тодорова. При момчетата под 8 години най-добър беше Пламен Колев от „Мотен“.

На писта „Иглика“ се пусна и племенникът на Радослав Янков Стоян Пепеланов от „Амер спортс“, който завърши втори при момчетата до 11 години. „Участваме в състезанието за купа „Бороборд джуниър“ за втора година – каза Ружа Савова, която е сестра на Радослав Янков. – „Амер спортс“ дойде тази година тук с девет деца и сме много доволни от това, което показаха. Демонстрираха голям напредък в сравнение с миналата година. Стоян се класира втори и като че ли върви по следите на вуйчо си. Надявам се да го настигне. Има отличен пример и не по-малко хъс от него.“

Състезанието за купа „Бороборд джуниър“ се провежда под мотото „Там, където изгряват звездите“. Целта на организаторите от клуб „Бороборд“ и „Бороспорт“ е да подпомогнат развитието на сноуборда в цялата страна.

„Щастливи сме, че броят на състезателите в надпреварата нараства с всяка година – каза председателят на клуб „Бороборд“ Христо Ахтаподов. – През 2016-та участваха 35 деца, а сега – 80. Купа „Бороборд джуниър“ е уникална с трите си дисциплини, които дават шанс на момчетата и на момичетата да покажат качествата си и да разгърнат потенциала си. Както обикновено, организацията беше на ниво. Всички останаха усмихнати и доволни, а това е най-важното.“