Каратеката Александър Бараклийски от “Мак Доналд” със злато и бронз на силния турнир “Никон Опън” при мъжете

Шампионска титла и бронз за Александър Бараклийски

При деца до 10 години в дисциплина кумите Александър Василев също се нареди трети

Голям успех записа състезателят на карате клуб “Мак Доналд” Александър Бараклийски на най-силния турнир по карате в България Nikon Open. Кюстендилският талант стана шампион в кат. +75 кг при мъжете и завоюва бронзов медал в Open категория. Клуб “Мак Доналд” взе участие с 11 състезатели, по-голямата част от които участват за първи път на толкова голям формат.

Каратеките на “Мак Доналд”

При деца до 10 години в дисциплина кумите Александър Василев се класира на трето място сред много силна конкуренция – състезатели от Румъния, Кипър, Македония, Черна гора. В дисциплина отборно кумите Александър Василев, Станислав Стойнев и Александър Симеонов се класираха на 5-о място. При юноши до 18 години Благовест Кирилов стигна до четвъртфинал и много малко не му стигна да играе за медалите.

Много добро участие на Изабел Ризова при жените, Дариа Димитрова, Иван Николов, Алекс Йорданов, Антон Иванов и Георги Хаджиев. На състезанието взеха участие над 1000 състезатели от 15 държави.

“Страхотно състезание с много добра организация и силна конкуренция. Нашите състезатели се представиха много добре, а Александър направи истински фурор на татамито”, сподели треньорът Диляна Владимирова.