Александър Симеонов от “Мак Доналд” със злато от Международния турнир по олимпийско карате “Купа Алеко”

Каратеките на "Мак Доналд"

Дариа Димитрова със сребро на кумите и бронз на ката от надпревара в Свищов

Три отличия – злато, сребро и бронз, завоюваха състезателите на кюстендилския клуб “Мак Доналд” на Международния турнир по олимпийско карате “Купа Алеко” в Свищов.

Александър Симеонов бе над всички в дисциплината кумите и напълно заслужено се окичи със златното отличие. Два медала завоюва Дариа Димитрова. Младата надежда спечели сребро на кумите и бронз на ката. В подножието на отличията останаха Антон Иванов, който зае 5-о място на кумите, и Георги Хаджиев, който се нареди също на 5-о място, но на ката.

Александър Василев и Станислав Стойнев загатнаха, че от тях тепърва се очакват много победи на татамито и завоюване на призови места.

Следващото изпитание и най-важното за каратеките на “Мак Доналд” е през следващия месец, когато е републиканското първенство за всички възрасти, което ще се проведе в курорта Албена на 14 и 15 април.