Антон Иванов и Георги Хаджиев триумфираха с шампионските титли по Държавното по карате

Девет отличия за каратеките на "Мак Доналд"

Кюстендилският клуб “Мак Доналд” завоюва общо 2 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала

С два златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала се завърнаха каратеките от кюстендилския клуб “Мак Доналд” от Държавното първенство по карате за всички възрасти в Албена. Антон Иванов от кюстендилския клуб “Мак Доналд” стана шампион в дисциплина кумите 2007 г. в кат. до 50 кг, а в дисциплина ката се нареди на 5-о място. Със златно отличие се окичи и Георги Хаджиев в дисциплина кумите 2008 г. в кат. +45 кг.

Станислав Стойнев зае второ място в дисциплина кумите 2008 г. в кат. до 30 кг. Изабел Ризова също грабна среброто в дисциплина кумите при жените.

Александър Бараклийски завоюва бронзов медал в дисциплина кумите при мъжете в кат. до 84 кг. Благовест Кирилов е трети при джуниорите до 18 год. в дисциплина кумите, кат. до 68 кг. При кадетките Мария Хаджиева също завоюва бронз в дисциплина кумите. Дариа Димитрова се класира на 3-то място в дисциплина ката при родени 2009 г.

В дисциплина отборно ката в състав: Антон Иванов, Станислав Стойнев и Александър Василев се наредиха на трето място.

Александър Симеонов, Стилиян Костадинов, Александър Василев и Алекс Йорданов се класираха пети в дисциплина кумите при децата.

Мирослав Ледеров остана на 7-о място при кадетите в дисциплина кумите.

“Изключително доволни сме от резултатите и представянето на нашите състезатели. Тази седмица ни предстои Световно първенство стил шотокан (WKF правила) в Турция, Истанбул. Участие ще вземат Изабел Ризова, Александър Бараклийски и Антон Димитров в дисциплина кумите при мъже и жени. В края на месеца предстои Балканско първенство за деца в Сърбия, където очакваме да има участие на наши състезатели”, сподели треньорът Диляна Владимирова.