„Вихрен“ без петима титуляри победи трудно у дома с 2:1 „Пирин“ (Разлог)

Чрез Харизанов и Якимов футболистите на „Вихрен“ постигнаха победа над разложкия тим

Мачът от 28 кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на „Вихрен“ (Сандански) и „Пирин“ (Разлог) завърши с победа за домакините 2:1. Първият гол в срещата бе отбелязан в 20-ата минута. Тогава при центриране в наказателното поле на гостите при меле топката бе отбита от защитата и попадна у младия Янислав Тусонджиев, който изпрати неспасяемо кълбото в мрежата на гостите за 1:0. В 30-ата минута Красимир Шапкаров изскочи от втора позиция, навлезе фронтално в наказателното поле на домакините, излъга вратаря Александър Велев и изравни за 1:1. До края на първата част липсваха опасности и пред двете врати и футболистите се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Втората част на срещата започна равностойно. Първи имаха шанс за промяна на резултата футболистите на домакините след отличен пас на Александър Якимов към свободния Кирил Николов. Последният обаче вместо да стреля мигновено, бе блокиран, с което опасността пред вратата на „Пирин“ бе предотвратена. В 76-ата минута резервата Дани Харизанов излъга двама от отбора на гостите, центрира балонно в наказателното поле и Александър Якимов скочи над всички и с глава изпрати кълбото в мрежата за 2:1. До края на мача не се стигна до нещо опасно и пред двете врати и по този начин „Вихрен“ спечели трите точки. За отбелязване е, че в отбора на домакините отсъстваха заради контузии титулярите Стефано Кунчев, Влади Златинов и Милен Стоев и наказаните Антонио Ласков и Даниел Пехливанов. Следващият мач на отбора на „Вихрен“ е в сряда срещу „Германея“ в Сапарева баня, а на „Пирин“ (Разлог) – като домакини срещу „Беласица“ (Петрич).