Спортист №1 на Кюстендил Августин Спасов се пребори за място на Европейското първенство по борба до 23 г. в Истанбул

Августин Спасов

Георги Аначков спечели титлата при 60-килограмовите на турнир в Букурещ, Румъния, Моника Ангелова взе бронза

Спортист №1 на Кюстендил за 2017 година Августин Спасов намери място в националния отбор на България за започващото днес Европейско първенство по борба до 23 години. Надпреварата е до 10 юни в Истанбул, Турция. Състезател на спортен клуб по борба “Васил и Георги Илиеви” бе изборът на треньорите Стефан Тошев и Бисер Георгиев за титуляр в кат. до 60 кг, след като в преборванията бе с класа над дупничанина Кирил Милов, който от “Левски” премина в клуб “Ботев-93” (Враца).

Двама състезатели на кюстендилската школа участваха като част от националните отбори на турнир в Букурещ, Румъния, за кадети и се представиха отлично.

В класическия стил носителят на Златния пояс “Васил и Георги Илиеви” за тази година Георги Аначков спечели титлата при 60-килограмовите. При кадетките Моника Ангелова в кат. 73 кг спечели бронз.