Щека №1 на България Георги Величков отново триумфира в Кюстендил, не даде и фрейм на съперниците си

Георги Величков /вляво/ и Жан Лаушман /вдясно/ с Юлиян Петров

Софиянецът се наложи с 4-0 фрейма над Жан Лаушман в четвъртото издание на надпреварата, 24-ма състезателя от Скопие, Мездра, Пловдив, София и Кюстендил показаха майсторство на зеленото сукно

Георги Величков от София спечели за втора поредна година турнира „Череша Снукър Оупън 2018” в Кюстендил. Щека №1 на България стигна до финалната среща без загубен фрейм, а в спора за първото място бе повече от категоричен срещу Жан Лаушман след 4-0 фрейма.

Величко се наложи последователно с по 2-0 фрейма над Ивайло Гьоков и Кирил Върбанов. На 1/4 финала победи с 3-0 Александър Хубанов, а на 1/2 финала със същия резултат отстрани Радослав Дочовски.

Част от участниците в „Череша Снукър Оупън 2018

Неговият опонент на финала Жан Лаушман в първите два кръга записа победи с 2-0 над Радостин Великов и Алекси Ангелов. Много оспорвано премина четвъртфиналния сблъсък срещу кюстендилската надежда Даниел Младенов, който до последно имаше шанс да изравни 2-2 и да се стигне до пети решителен фрейм. Шансът обаче бе на страната на Жан, който спечели с 3-1. Със същия резултат Лаушман надигра на 1/2 финала и Павле Данилов от Скопие, който се нареди четвърти на турнира. Третото място бе за Радослав Дочовски.

Най-големи брейкове от 75, 54, 54, очаквано записа Георги Величков. С брей от 65 точки се отчете и Жан Лаушман.

24-ма състезателя от Скопие, Мездра, Пловдив, София и Кюстендил уважиха четвъртото издание на турнира, проведен по случай Празника на черешата в Кюстендил.

Победители през годините на турнира са 2015 – Братислав Кръстев, 2016 – Иван Кюпов и 2017 и 2018 г- Георги Величков.

Организаторът на турнира Юлиян Петров благодари на сърцата работилница Woody Cards, за поредните невероятни уникалния трофей, които получиха двамата финалисти.

Кюстендилските състезатели вече насочват вниманието си към следващите три турнира в Кюстендил. През юли – братска среща, македонско-българска надпревара, август – Снукър Оупън класик, около празника “Панагия – въздигане на хляба” и септември – Есенен открит турнир по време на празника на плодородието.