С бомбички върху пистата фенове на “Миньор” дадоха начало на церемонията по представяне на футболистите за новия сезон

Отборът на "Миньор" бе представен пред феновете на Стадиона на мира

„Чуковете“ разбиха “Германея” с 4:1, Кадифчин вкара два гола

Отборът на “Миньор” бе представен пред феновете на Стадиона на мира седмица преди старта на шампионата в Югозападната трета лига. В началото на представянето феновете на тима  хвърлиха на пистата десетина бомбички, след което на терена се появиха играчите,, останали  в отбора от изминалия сезон, а след  тях бяха представени и 8-те  нови попълнения: Станислав Димитров, Мартин Василев, Ангел Грънчов, Петър Тончев, Лъчезар Станков, Александър Манолов, Тодор Чаворски и Иво Иванов, които Николай Тодоров – Кайзера привлече през подготвителния период.

След церемонията по представянето на  състава “Миньор” игра контрола с “Германея” (Сапарева баня), като победи с 4:1 и записа първа победа в изиграните контроли  през това лято.  Срещата започна равностойно, но в 26-ата минута халфът на гостите Алек Манолов вкара отсъдената дузпа за 0:1. При бърза контраатака в 35-ата минута Стоян Кадифчин  вкара топката в мрежата зад Брадваров и резултатът бе изравнен – 1:1.

Течеше 41-ата минута, когато бранителят на гостите Атанас Георгиев игра с ръка в собственото си наказателно поле, за което главният рефер Любомир Бисеров даде дузпа, която Илиян Илиев вкара за 2:1. В 58-ата минута Стоян Кадифчин отбеляза втория си гол в мача и покачи на 3:1. Три минути преди края резервата Денислав Балев оформи крайното 4:1.

По програма в събота отборът на “Миньор” ще гостува на “Ботев” в Ихтиман.

“Миньор”:  Д.Леонтиев, Савов, М. Василев, Киров,Грънчов, Илиев(к), Селимински, Тончев, Чаворски, Садифчин, Кр. Слишков (46-Ст.Димитров, Ив.Василев, Райчев, Атанасов, Манолов, Милчев, И. Иванов, Александров, Балев).