“Миньор” клекна на “Царско село”, феновете недоволни от липсата на дух в отбора

"Миньор" (Перник)

Отборите на “Надежда” (Доброславци) и “Миньор” (Перник) направиха безлично реми 1:1 на един от терените в спортен комплекс “Царско село” пред двеста зрители в междинния трети кръг на Югозападната трета лига. От равенството по-недоволни могат да бъдат перничани, които през целия мач имаха териториален превес, но не можаха да спечелят трите точки. През първото полувреме домакините бяха затворили подстъпите към  своята врата и измъчиха “жълто-черните” с дефанзивната си  тактика. В 58-ата минута халфът на “чуковете” Иво Иванов проби отдясно, след което върна топката към точката за изпълнение на наказателни удари и Тошко Чаворски вкара за 0:1. Радостта на перничани трая само две минути, след като в 60-ата минута Георги Веселинов проби по дясното крило и центрира към Кристиян Бонев, който засече топката с глава и я прати в далечния ъгъл на Даниел Леонтиев за 1:1.

В 70-ата минута главният рефер Иван Иванов показа червен картон на полузащитника Александър Манолов и го изгони от пейката за резервни състезатели. Той започна мача като титуляр, но бе заменен от Стивън Милчев, а при една ситуация наруга  съдията и затова преждевременно се прибра в съблекалнята. В последните минути съставът на “Миньор” непрекъснато  атакуваше, но до победен гол не можа да достигне. След мача феновете на “Миньор” извикаха играчите да се съберат пред  сектора за гости, където бе агитката, и им обясниха, че играят без дух и им липсва най-важното – “миньорските сърца”, за да се борят докрай за победата във всеки мач.