„Миньор“ (Пк) вкара тройка на „Рилецо“ на Стадиона на мира

„Миньор“ (Перник) постигна втори класически успех в първенството, след като се наложи с 3:0 над „Рилски спортист“. Срещата се игра при свободен вход и бе наблюдавана от около 400 зрители.

Перничани започнаха отлично  и още във 2-ата минута излязоха напред в резултата. Иво Стоянов центрира отляво и Иво Иванов с глава прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Гостите бяха близо до изравняване в 27-ата минута, когато Аджов изскочи зад защитата, но Леонтиев успя да парира удара му и изби в корнер.

Малко преди почивката Димитър Савов центрира остро, вратарят на гостите не се намеси добре, но нападателите на „Миньор“ закъсняха.

В 63-ата минута при поредното си включване Савов пусна пас към Иво Стоянов, който от границата на наказателното поле простреля вратаря Бонев.

Крайното 3:0 оформи резервата Божидар Атанасов. В 80-ата минута халфът бе изведен зад защитата и с плътен удар от малък ъгъл прати топката в мрежата.