„Хебър“ разгроми „Велбъжд“ с 4:0 в Пазарджик

Лидерът в Югозападната трета лига „Хебър“ очаквано постигна убедителна победа с 4:0 над последния в класирането „Велбъжд“ (Кюстендил) в среща от 8-ия кръг на Югозападната трета лига. Домакините дръпнаха още до почивката с 2:0, след като Александър Александров вкара два гола в рамките на 5 минути. Преди това напречната греда спаси гостите пак след силен удар на Александров.

Кюстендилци бяха дошли само с 3 полеви резерви. те имаха само една възможност да отбележат гол – в 5-ата минута Любо Александров стреля опасно от пряк свободен удар.

Мачът окончателно свърши в 48-ата минута, когато Александър Александров оформи хеттрика си в срещата и малко след това отстъпи мястото си на Станимир Димитров. В последната минута именно Станимир Димитров фиксира крайното 4:0 за „Хебър“. Малко преди това „Велбъжд“ остана в намален състав заради изгонване на вратаря Кирил Кирилов, който игра с ръце извън наказателното си поле.

В игра за „Хебър“пък изобщо не се появиха  Руслан Иванов и Атанас Велев, които треньорът Танчо Калпаков реши да съхрани за предстоящия мач с Берое.