Талант от Банско спечели златен и два бронзови медала на Държавно първенство по ски бягане

Отлично се представи младата надежда на Спортен клуб „Банско” – Тодор Малчов, на провелото се Държавно първенство по ски бягане.

Възпитаникът на треньора Елена Петакова взе участие при юношите старша възраст. Талантливият младеж спечели две трети места – в дисциплините „Ролки – класически стил” на 10 километра в изкачване и в „Ролки – свободен стил” 15 километра.

В дисциплината „Крос” на 5 километра отвя конкуренцията и спечели златен медал. При момичетата младша възраст Лили Търлоу зае 5-о място, а в старша възраст Матилда Сайм стана 16-а. И двете момичета направиха своя дебют и цатова представянето им е достойно.

Ръководството и треньорът на СК „Банско” благодариха на община Банско за постоянната подкрепа, която им оказва, за да могат да участват в различни състезания в страната и в чужбина.